close
متخصص ارتودنسی
عربستان هنوز اقدامی در جهت فراهم کردن شرایط مناسب برای حجاج ایرانی انج

تبلیغات

ما را دنبال کنید

جستجوگر

آمارگیر

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 275
 • کل نظرات : 3
 • :: آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • :: آمار بازديد
 • بازديد امروز : 64
 • بازديد ديروز : 46
 • بازديد کننده امروز : 12
 • بازديد کننده ديروز : 26
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل ديروز: 1
 • بازديد هفته : 261
 • بازديد ماه : 830
 • بازديد سال : 12,088
 • بازديد کلي : 56,405
 • :: اطلاعات شما
 • آي پي : 54.159.51.118
 • مرورگر :
 • سيستم عامل :

اطلاعات

سخنگوی دولت گفت: وزارت ارشاد و سازمان حج و زیارت تمام تلاش خود را برای تأمین شرایط متناسب با شأن زائران ایرانی به کار گرفته‌اند اما دولت عربستان سعودی هنوز در این زمینه اقدامی را انجام نداده است.
http://rozup.ir/view/1545806/%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%A8%D8%A7%D9%82%D8%B1%20%D9%86%D9%88%D8%A8%D8%AE%D8%AA.jpg

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت امروز سه‌شنبه در جریان نشست خبری خود با اشاره به مصوبه اخیر هیات وزیران در رابطه با احداث 200 هزار واحد مسکونی در روستاها اظهار کرد: در این مصوبه سه مأموریت برای بانک مرکزی، سازمان مدیریت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تعریف شده است...

وی ادامه داد: در مأموریت نخست مقرر شده بانک مرکزی برای هر واحد مسکونی روستایی 18 میلیون تومان وام با بهره 5 درصدی اختصاص دهد همچنین مقرر شده این وام برای واحد‌های مسکونی مناطق مرزی 20 میلیون تومان باشد.

نوبخت تصریح کرد: دولت درنظر دارد در مناطق شهری نیز اقدام مشابهی را برای فراهم آوردن مسکن ارزان قیمت صورت دهد که امیدواریم این طرحها برای فعال کردن بخش مسکن مؤثر باشد.

وی با اشاره به اقدامات دولت در نیمه دوم سال 94 برای فعال کردن بخشهای تولیدی نیمه فعال با ارائه بسته کوتاه مدت خروج از رکود گفت: به موجب بسته کوتاه مدت خروج از رکود که در نیمه دوم سال 94 از سوی دولت ارائه شد سازمان مدیریت و برنامه ریزی موظف شد برای اتمام طرح های عمرانی 7 هزار و 500 میلیارد تومان اختصاص بدهد؛ همچنین مقرر شد بانک ها هم برای فعال سازی صنایع اقدام کنند.

سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به گزارش مرکز آمار ایران از رشد اقتصادی با توجه به اتخاذ سیاستهای مندرج در بسته کوتاه مدت خروج از رکود در نیمه دوم سال گذشته اظهار کرد: در این گزارش گروه کشاورزی که در سه ماهه سوم سال 94 رشد 3/3 درصدی داشت در سه ماهه چهارم یعنی زمستان سال گذشته به رشد 5/5 دهم درصدی دست یافت؛ همچنین در بخش صنعت، میزان رشد از -4/4 درصد به رشد  6/0 رسید.

نوبخت ادامه داد: با توجه به شرایط رفع تحریم میزان استخراج نفت و گاز در زمستان سال گذشته به رشد + 5/16 رسید و میزان صادرات نفت ما نسبت به گذشته برابر شد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: گزارش مرکز آمار رشد 2 درصدی را برای سه ماهه چهارم سال گذشته نشان می‌دهد و این امر بیانگر آن است که اهتمام دولت در اتخاذ سیاست‌های مندرج در بسته کوتاه مدت خروج از رکود موثر بوده است.

نوبخت در ادامه نشست خبری امروز خود در پاسخ به سوالی پیرامون بحث دو نرخی شدن بنزین اظهار کرد: دولت در فرآیند تصویب تبصره 14 گزارش کمیسیون تلفیق بودجه 95 مخالفت صریح خود را با دونرخی شدن بنزین اعلام کرد و دولت معتقد است دو نرخی شدن بنزین فساد آور است البته هنوز این تبصره به دولت ابلاغ نشده است.

سخنگوی دولت در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون موضع دولت در قبال طرح مجلس مبنی بر الزام دولت جهت پیگیری جبران خسارات ناشی از اقدامات و جنایت‌های آمریکا اظهار کرد: قطعاَ این طرح با انگیزه ملی تصویب شده است اما دولت پیشتر با توجه به مصوبات شورای عالی  امنیت ملی در این زمینه اقدامات لازم را انجام داد و در این رابطه 10 میلیارد دلار حکم دادگاه‌های ایران علیه طرف آمریکایی صادر شده است.

وی ادامه داد: بنابر این این طرح حتی اگر به تصویب مجلس هم نرسید مانع از پیگیریهای دولت در دادگاه‌های جمهوری اسلامی جهت جبران خسارات وارده از آمریکا نیست.

سخنگوی دولت در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون موضع دولت در قبال اعتقاد برخی کارشناسان  مبنی بر اینکه رشد اقتصادی به دست آمده مبتنی بر افزایش صادرات نفت است، گفت: بر مبنای برنامه ارتقای تولید ملی که یکی از دوازده برنامه تعریف شده جهت نیل به اقتصاد مقاومتی در سال 95 است دولت باید 7500 واحد تولیدی را که بر مبنای پیشرفت‌های فیزیکی‌ شان تفکیک شده‌اند، تکمیل کند.

وی ادامه داد: این امر یک توازن منطقه‌‌ای را در بحث افزایش اشتغال در سطح ملی  ایجاد می‌کند.

نوبخت در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر صحت و سقم صدور مجور صادرات اقلام اساسی از جمله گندم از جانب دولت گفت: همانطور که وزیر جهاد کشاورزی در نامه خود به وزیر اقتصاد در این رابطه توضیح دادند این مجوز برای واردات موقت است تا کالاهای مزبور فرآوری شوند و به کالایی جدید جهت صادرات تبدیل شوند و این امر بر توان صادراتی  کشور می‌افزاید.

وی با بیان اینکه دولت در سال جاری بیش از سال گذشته خرید تضمینی  گندم خواهد داشت، تصریح کرد: دولت برای خرید تضمینی گندم در سال جاری بیش از 10 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته است.

سخنگوی دولت در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون امکان بازگشایی سفارت کانادا در ایران اظهار کرد: دولت جدید کانادا مواضع دولت قبل این کشور در قبال ایران را نکوهش کرده است و این امر نشان دهنده چرخش مواضع دولت جدید کانادا است، لذا ما هم بر مبنای سیاست گسترش مناسبات با دنیا با حفظ شاخص های مندرج در بحث سیاست‌های خارجی از این امر استقبال می‌کنیم.

نوبخت در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون آخرین وضعیت حج تمتع امسال گفت: وزارت ارشاد و سازمان حج و زیارت تمام تلاش خود را برای فراهم کردن شرایط متناسب با شأن زائران و حجاج ایرانی به کار گرفته اند اما دولت عربستان هنوز در این زمینه اقدامی را صورت نداده است.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون اخبار منتشره مبنی بر دستگیری عامل یا عاملین انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در سال 60 و چرایی انتشار این خبر از مرجعی غیر از وزارت اطلاعات بیان داشت: اینکه وزارت اطلاعات دراین ارتباط چقدر فعال بوده، باید بگویم قطعا وظایف سازمانی وزارت اطلاعات ایجاب می‌کند در فعالیت‌های اینچنینی نقش داشته باشد؛ البته با توجه به مباحث مرتبط با امنیت ملی در روزهای آینده گزارش نهایی این موضوع اعلام خواهد شد.

سخنگوی دولت در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون موضع دولت در قبال انتخاب رئیس مجلس دهم گفت: با توجه به اصل استقلال قوا دولت هیچ موضع جانب دارانه ای را نسبت به کاندیداهای مطرح نسبت به تصدی ریاست مجلس ندارد و این امر منوط به تصمیم نمایندگان مجلس است.

نوبخت در پاسخ به سوالی پیرامون ارسال پیامکی از سوی سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح مبنی بر عدم پرداخت حقوق ماه جاری بازنشستگان به سبب عدم تأمین اعتبار از جانب دولت گفت: متأسفانه مطلب مندرج در این پیامک نادرست بود و از آن جهت که موجبات تشویش اذهان بازنشتگان را فراهم آورد و سبب سوء استفاده رسانه های بیگانه شد، قابل پیگرد قانونی است.

وی با بیان اینکه سال گذشته میزان پرداخت حقوق مستمری بازنشستگان در صندوق بازنشستگی لشکری بالغ بر 14 هزار میلیارد تومان بود، گفت: دولت در سال گذشته 110 درصد پرداختی به صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری داشته است.

سخنگوی دولت با اشاره به موضع وزیر دفاع در قبال این پیامک تصریح کرد: قطعا افرادی که از این طریق اذهان عمومی بازنشستگان را مشوش کردند و فرصت سوء استفاده رسانه‌های خارجی را فراهم آوردند باید تنبیه شوند.

نوبخت در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون برنامه دولت برای پیگیری قضایی افرادی که در دولت قبل زمینه غصب دو میلیارد دلار از اموال ایران را توسط امریکا فراهم آوردند، گفت: این موضوع در دو بخش داخلی و خارجی در شورای عالی امنیت ملی در حال پیگیری است و مسائل داخلی مرتبط با این موضوع به قوه قضائیه ارجاع داده می شود که قطعا رأی دستگاه قضا دراین زمینه لازم الاتباع است.

وی ادامه داد: مقتضی نیست دولت قبل از قوه قضائیه که اکنون در حال رسیدگی این موضوع است اقدامی را انجام دهد و ما منتظریم در چار چوب قانون بر اساس تشخیص قوه قضائیه با افرادی که در این زمینه اهمال کرده اند و یا قصوری را مرتکب شده اند برخورد لازم را انجام دهیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی پیرامون صحت و سقم بحث تغییر وزرا و برخی از استانداران تصریح کرد: معمولا بعد از یک رخداد سیاسی مانند انتخابات مجلس چنین شایعاتی مطرح می شود؛ اما دولت در حال  حاضر برنامه تعریف شده ای را در این زمینه در دستور کار ندارد.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون رسیدگی‌های دولت در قبال موضوع پرداخت‌های نجومی به برخی مدیران بیمه مرکزی اظهار کرد: وزیر اقتصاد پس از انجام رسیدگی‌های لازم گزارشی را در این زمینه منتشر کرد؛ این میزان پرداختی مطالبات معوقی بود که دریک ماه خاص به حساب مدیران ریخته شد واگر فیش های حقوقی ماه‌های گذشته آنها ملاحظه شود آشکار می گردد که حقوق آنها نیز در ردیف حقوق‌های متعارف است.

نوبخت تصریح کرد: همه پرداخت‌ها صرفا باید در چارچوب مقررات مندرج در قانون خدمات کشوری و مصوبات هیات دولت در رابطه با پرداخت‌های فوق العاده باشد و در دولت مقرر شده دستگاه‌های نظارتی دقت بیشتری را در این زمینه اتخاذ  کنند.

سخنگوی دولت در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون اقدامات و راهکارهای دولت برای جلوگیری از اتفاق مشابه غصب دو میلیارد دلار از اموال ایران توسط آمریکا  گفت: درحال حاضر تمام سیاست‌ها و فعالیت‌های دولت معطوف به این است که منابع بانک مرکزی در دسترس دادگاه‌های امریکایی برای مصادره اموال قرار نگیرد.

وی ادامه داد: ما از همه ظرفیتهای سیاسی و حقوقی در زمان معین برای الغاء حکم دیوان عالی آمریکا در زمینه مصادره دو میلیارد دلار از اموال ایران استفاده می کنیم.

نوبخت در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون موضع دولت در قبال دیدار فائزه هاشمی رفسنجانی با یکی از سران مجرم فرقه ضاله بهائیت گفت: در این رابطه مواضع شایسته ای از سوی آیت الله هاشمی رفسنجانی در جهت نکوهش این دیدار منعکس شد و باید به این نظر احترام بگذاریم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی پیرامون اظهارات حداد عادل مبنی بر ارائه اسناددخالت دولت در انتخابات مجلس دهم گفت: قطعا اگر فردی اسنادی را در این رابطه در دست دارد باید آنها را به قوه قضائیه ارائه دهد و من درحال حاضر اطلاعی از ارائه این اسناد ندارم.

وی در پایان در پاسخ به سوالی پیرامون حمایت های دولت از سازمان اوقاف جهت برگزاری مسابقات قرآنی خاطر نشان کرد: دیروز من توفیق حضور در مسابقات بین المللی قرآن را پیدا کردم و در همین زمینه بحث‌هایی با متولیان این مسابقات مطرح شد و دولت در نظر دارد با توجه به وحدتی که این گونه رخدادها برای جهان اسلام به ارمغان می ‌‌آورد از ردیف‌های قانونی در جهت تقویت آنها استفاده کند.

برچسب ها

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

نظرات ارسال شده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

درباره ما

به سایت جدیدترین رویدادها خوش آمدید می توانید از ستون موضوعات ، موضوع مورد علاقه خود را انتخاب نماید و به صورت کاملآ رایگان از آن بهره ببرید.

ارتباط با مدیر

ارتباط با مدير

پیوندهای روزانه