close
متخصص ارتودنسی
ایت الله ناصر مکارم شیرازی : اجرای امر به معروف و نهی از منکر

تبلیغات

ما را دنبال کنید

جستجوگر

آمارگیر

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 275
 • کل نظرات : 3
 • :: آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • :: آمار بازديد
 • بازديد امروز : 59
 • بازديد ديروز : 46
 • بازديد کننده امروز : 12
 • بازديد کننده ديروز : 26
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل ديروز: 1
 • بازديد هفته : 256
 • بازديد ماه : 825
 • بازديد سال : 12,083
 • بازديد کلي : 56,400
 • :: اطلاعات شما
 • آي پي : 54.159.51.118
 • مرورگر :
 • سيستم عامل :

اطلاعات

ایت الله مکارم شیرازی گفت: مسئله امر به معروف و نهی از منکر در اصل هشتم قانون اساسی آمده و بعد از چندین سال قانون آن نوشته شده و در شورای نگهبان تایید شده اما به اجرا در نیامده است در حالی که این مهم برای تحقق جامعه مهدوی ضروری است.
http://rozup.ir/view/1551790/%D8%A2%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87%20%D9%86%D8%A7%D8%B5%D8%B1%20%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%85%20%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2%DB%8C.jpg

مکارم شیرازی در افتتاحیه دوازدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت که با موضوع پیشگویی‌های آخرالزمان از منظر ادیان ابراهیمی در سالن همایش‌های مدرسه امام کاظم(ع) قم برگزار شد، اظهار کرد: امیدوارم این همایش سبب شود روشنگری بیشتری در افکار عموم نسبت به این ظهور بسیار مهم حاصل شود...

ایت الله مکارم شیرازی با اشاره به منابع اسلامی ظهور منجی اظهار کرد: در منابع اسلامی این مطلب بسیار غنی است و در برخی موارد علائم و ویژگی‌های ظاهری حضرت مهدی نیز مورد بحث قرار گرفته است.
این مرجع تقلید با اشاره به کتبی که در زمینه علائم ظهور و ویژگی‌های منجی، آیات قرآن در زمینه ظهور را مورد توجه قرار داد و گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید که منتظر باشید که در نهایت زمین در اختیار صالحان قرار می‌گیرد و این بشارت ظهور آخر الزمان است.
مکارم شیرازی با اشاره به آیه 105 سوره انبیاء گفت: ما باید به دنبال عبادی الصالحون باشیم، بندگان صالحی که هسته اصلی انقلاب مهدی موعود را تشکیل می‌دهند، اگر این هسته اصلی آماده شود این آیه قرآن در مورد آنها محقق خواهد شد.
آیت‌الله مکارم شیرازی آیات سوره‌های قصص و توبه در زمینه ظهور را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در قرآن وجود حضرت مهدی به آب زلال تشبیه شده یعنی آب زلالی که جان انسانیت را زنده می‌کند.
وی با اشاره به آیه 105 سوره انبیاء گفت: ما باید به دنبال عبادی الصالحون باشیم، بندگان صالحی که هسته اصلی انقلاب مهدی موعود را تشکیل می‌دهند، اگر این هسته اصلی آماده شود این آیه قرآن در مورد آنها محقق خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه هسته اصلی انقلاب مهدی موعود باید افرادی آماده، هوشیار، دقیق و آگاه باشند، تصریح کرد: هسته مدیریت و برنامه‌ریزی انقلاب آخر الزمان را صالحان و عبادی الصالحون تشکیل می‌دهند.
این مرجع تقلید با اشاره به ویژگی‌های عبادی الصالحون تصریح کرد: عبادات شبانه یکی از ویژگی‌های عبادی الصالحون است، این افراد شب‌ها به عبادت می‌پردازند تا روز آماده کار و خدمت باشند.
این مرجع تقلید با اشاره به مراحل امر به معروف و نهی از منکر گفت: مرحله سوم امر به معروف و نهی از منکر که مرحله عملی است و در قرآن نیز بر آن تاکید شده زیر نظر حکومت محقق می‌شود و امر به معروف باید با نهایت محبت، ادب و احترام باشد.
وی ایمان قوی و محکم به خداوند رو روز قیامت را از دیگر ویژگی‌های عبادی الصالحون دانست و افزود: این امر است که انسان را تربیت می‌کند، صدای برتر ما نسبت به دشمنان، ایمان جوانان ما است، همین‌هایی که آماده شهادت هستند و اراده قوی و ایمانی استوار دارند. ارتش، بسیج و سپاه ما مومن هستند و دشمن از همین می‌ترسد.
آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر مورد توجه صالحان است، افزود: صالحان تنها نمی‌خواهند خودشان سعادتمند شوند و مسؤولیت تمام جامعه را بر دوش خود می‌بینند.
وی اضافه کرد: مایه تاسف است که مسئله امر به معروف و نهی از منکر در اصل هشتم قانون اساسی آمده و بعد از چندین سال قانون آن در مجلس نوشته شده و در شورای نگهبان تایید شده اما به اجرا در نیامده است در حالی که این مهم برای تحقق جامعه مهدوی ضروری است.

وی چهارمین ویژگی صالحان را توجه ویژه در انجام کار خیر عنوان کرد و افزود: این افراد به انجام کار خیر بسیار مشتاق هستند و در این کار از دیگران پیشی می‌گیرند.
آیت‌الله مکارم شیرازی لزوم برنامه‌ریزی برای شکل‌گیری هسته اصلی عبادی الصالحون را یادآور شد و گفت: برخی می‌گویند هرچه فساد بیشتر شود زمینه ظهور بیشتر فراهم می‌شود، این درست نیست بلکه با شکل‌گیری انسان‌های صالح زمینه ظهور فراهم می‌شود.
وی با اشاره به حضور خیل عظیم زائران در مسجد مقدس جمکران، اظهار کرد: میلیون‌ها جمعیت به عشق امام زمان(عج) در مسجد مقدس جمکران حضور پیدا می‌کنند و حتی مقام معظم رهبری نیز همین کار را انجام می‌دهند و اینکه ایشان در مسؤولیتشان موفق هستند یکی از اسرارش توسل ویژه ایشان با حضرت مهدی(عج) است.

اخبار ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,خبر ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,دانلود جديد ترين اخبار ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,اخبار جديد ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,بهترين اخبار ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,سايت اخبار ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,خبر هاي ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,اخبار جديد ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,خبر جديد درباره ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,خبر  ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,خبر توپ ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,خبر تازه ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,خبر واقعي ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,آخرين اخبار ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,آخرين خبر ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,آخرين خبر درباره ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,واقعه ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,خبر تلخ ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,خبر خوش ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,خبر خنده دار ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,خبر ناراحت کننده ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,خبر داغ ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,خبر هاي اين ماه ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,خبر هاي امروز ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,درباره خبر ايت الله ناصر مکارم شيرازي : اجراي امر به معروف و نهي از منکر,

برچسب ها

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

نظرات ارسال شده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

درباره ما

به سایت جدیدترین رویدادها خوش آمدید می توانید از ستون موضوعات ، موضوع مورد علاقه خود را انتخاب نماید و به صورت کاملآ رایگان از آن بهره ببرید.

ارتباط با مدیر

ارتباط با مدير

پیوندهای روزانه