close
متخصص ارتودنسی
کاهش قیمت نهاد ها و افزایش تولید شیر

تبلیغات

ما را دنبال کنید

جستجوگر

آمارگیر

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 275
 • کل نظرات : 3
 • :: آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 2
 • تعداد اعضا : 1
 • :: آمار بازديد
 • بازديد امروز : 47
 • بازديد ديروز : 46
 • بازديد کننده امروز : 12
 • بازديد کننده ديروز : 26
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل ديروز: 1
 • بازديد هفته : 244
 • بازديد ماه : 813
 • بازديد سال : 12,071
 • بازديد کلي : 56,388
 • :: اطلاعات شما
 • آي پي : 54.159.51.118
 • مرورگر :
 • سيستم عامل :

اطلاعات

کاهش قیمت نهاد ها و افزایش تولید شیر , حسن رکنی معاون وزیر در امور بهبود تولیدات دامی گفت: در دو سال گذشته 15 تا 20 درصد قیمت نهاده‌ها کاهش یافته است.
http://rozup.ir/view/1569274/%D8%AD%D8%B3%D9%86%20%D8%B1%DA%A9%D9%86%DB%8C.jpg

معاون وزیر جهاد کشاورزی امروز در چهارمین همایش سالیانه ژنتیک و اصلاح نژاد دام که در پژوهشکده نفت برگزار شد، گفت: زیرساخت‌های بخش تولید شیرخام در کشور خوب است و نه تنها تولیدکنندگان خوبی در این بخش وجود دارد، بلکه میانگین تولید این محصول، خوب و شرایط مستعدی هم برای تولید داریم...

حسن رکنی با اشاره به اینکه سیاست وزارت جهاد، رساندن سرانه تولید این محصول به 160 کیلو در سال 1404 است، گفت:‌ این رقم دست‌یافتنی است، البته ممکن است با چالش‌هایی هم در راستای رسیدن به هدف مذکور داشته باشیم.
 
رکنی بیان داشت: از ابتدای هفته جاری، طرح خرید شیر حمایتی آغاز شده است که البته اعتقاد ما بر این است که نباید خرید شیرخام توسط دولت انجام شود، اما هر جا که لازم باشد، برای حمایت از تولیدکننده، اقداماتی انجام می‌شود.
 
وی بیان داشت: هدف ما از خرید حمایتی شیر خام، تبدیل آن به شیرخشک و سایر فرآورده‌های پروتئینی از جمله خامه و صادرات آن است.
 
معاون وزیر با بیان اینکه در سالهای گذشته ما به دنبال افزایش تولید بوده‌ایم، اظهار داشت: باید شرایطی را فراهم کرد که سرانه مصرف شیر در کشور افزایش یابد.
 
رکنی، گفت: اولویت ما مصرف شیر در داخل کشور است و این موضوع نیاز به فرهنگ سازی و برگزاری نشست‌های مشترک با وزارت بهداشت و درمان دارد.
 
وی تصریح کرد: تا مادامی که تقاضای بازار متناسب با مصرف نباشد، باید محصول مازاد صادر شود.
 
معاون وزیر با بیان اینکه واحدهای خریدار شیر، این محصول را براساس کیفیت خریداری می‌کنند، گفت: تولیدکنندگان هم علاوه بر کمیت به موضوع کیفیت توجه ویژه‌ای دارند و برنامه وزارت جهاد نیز، اصلاح نژاد برای تولید باکیفیت‌تر است.
 
رکنی تصریح کرد: ما به دنبال ایجاد تنوع ژنی در واحدهای تولیدی هستیم و بنابراین براساس تحقیقات انجام‌شده، نژاد سمینتال یک نژاد برای اقدامات به‌نژادی است.
 

معاون وزیر در امور بهبود تولیدات دامی بیان داشت:‌ در دو سال گذشته 15 تا 20 درصد قیمت نهاده‌ها کاهش یافته است.

رکنی تصریح کرد: سال گذشته 2 میلیون 800 هزار دوز اسپرم برای لقاح مصنوعی گاو توزیع شد که حدود 340 هزار دوز از آن مربوط به نژاد گاوهای دومنظوره بوده است.
 
وی بیان داشت: ایران در استفاده از پدیده ژنومیک جزو 5 کشور اول دنیا بوده که لازمه آن، استمرار و به روز رسانی بهره‌گیری از این تکنولوژی است تا از دنیا عقب نمانیم.
 
وی به زنجیره تولید و کم شدن فاصله قیمت تولید تا بازار اشاره کرد و گفت: سهم تولیدکننده از تولی شیرخام 41 درصد و سهم بازار 59 درصد است که در مقایسه با سایر محصولات، این رقم منطقی نیست.
 
رکنی تصریح کرد: سهم تولیدکننده گوشت گوسفند از تولید 75 درصد و سهم بازار 25 درصد، سهم تولیدکننده گوشت گوساله 82 درصد و سهم بازار 18 درصد و همچنین سهم تولیدکننده مرغ از تولید 65 درصد و سهم بازار 35 درصد است.
 
وی بیان داشت: حدود 800 هزار تن گوشت قرمز در داخل کشور تولید می‌شود و 10 درصد آن یعنی حدود 80 هزار تن از این محصول به کشور وارد می‌شود.
 
معاون وزیر در امور بهبود تولیدات دامی بیان داشت: در دو سال گذشته با صادرات یک میلیون و 800 هزار رأس دام سبک بخشی از واردات گوشت قرمز پوشش داده شده، اما در مجموع تراز تجاری به نفع واردات بوده و این موضوع برای ما مطلوبیت ندارد.
 
رکنی تصریح کرد: مصرف گوشت مرغ در کشور 2 برابر میانگین جهانی است، بنابراین باید به فکر توسعه بازارهای صادراتی باشیم.
 
وی افزود: هیچ‌گونه افزایش ظرفیتی در صنعت طیور نداریم.
 
وی بیان داشت: سال 94، 2 میلیون و 100 هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید شد و سرانه تولید این محصول در کشور حدو 26 کیلوگرم است، در حالی که سرانه جهانی تولید مرغ حدود 15 کیلوگرم است.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در مجموع حدود یک کیلوگرم از سرانه تولید گوشت مرغ در سال 94 صادر شده است.
 
وی بیان داشت: سال 94، 930 هزار تن تخم‌مرغ تولید شد و سرانه تولید این محصول در کشور 11 کیلو و 900 گرم و سرانه مصرف آن 11 کیلوگرم است.
 
رکنی بیان داشت: سرانه مصرف جهانی تخم‌مرغ حدود 10 کیلوگرم است.
 
معاون وزیر در امور بهبود تولیدات دامی تصریح کرد: سال گذشته 9 میلیون و 140 هزار تن شیرخام در کشور تولید شد که متوسط سرانه تولید این محصول در کشور 115 کیلوگرم و سرانه مصرف آن 105 کیلوگرم است.
 
رکنی به تولید 77 هزار تن عسل در سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: در 2 سال گذشته حدود 6 هزار تن از این محصول صادر شده است.
 
وی با بیان اینکه مجموعاً تجارت جهانی مرغ 10 میلیون تن است، گفت: نزدیک به 3 میلیون تن تبادل تجاری مرغ در کشورهای همسایه ایران انجام می‌شود و این موضوع شرایط خوبی را برای صادرات رقم می‌زند.
 
رکنی بیان داشت: سال گذشته در مجموع 300 هزار تن مرغ و تخم‌مرغ صادر شد.
 
وی همچنین تصریح کرد: طی 2 سال گذشته یک میلیون و 300 هزار تن فراورده‌های لبنی به کشورهای مختلف صادر شده و تنوع محصولات این بخش، شرایط صادرات به 30 کشور دنیا را برایمان فراهم کرده است.
 
وی به مشوق صادراتی لبنیات اشاره کرد و گفت: برای جمع‌آوری شیر مازاد و همچنین حضور در بازارهای جهانی، مشوق صادراتی محصولات لبنی پیش‌بینی شده است که امیدواریم به زودی نهایی شود.
 
رکنی گفت:‌ حدود 41 هزار تن محصولات لبنی در فروردین‌ماه سال جاری صادر شد.

 

 

 

 

 اخبار کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,خبر کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,دانلود جديد ترين اخبار کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,اخبار جديد کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,بهترين اخبار کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,سايت اخبار کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,خبر هاي کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,اخبار جديد کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,خبر جديد درباره کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,خبر  کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,خبر توپ کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,خبر تازه کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,خبر واقعي کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,آخرين اخبار کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,آخرين خبر کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,آخرين خبر درباره کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,واقعه کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,خبر تلخ کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,خبر خوش کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,خبر خنده دار کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,خبر ناراحت کننده کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,خبر داغ کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,خبر هاي اين ماه کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,خبر هاي امروز کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,درباره خبر کاهش قيمت نهاد ها و افزايش توليد شير,

برچسب ها

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

نظرات ارسال شده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

درباره ما

به سایت جدیدترین رویدادها خوش آمدید می توانید از ستون موضوعات ، موضوع مورد علاقه خود را انتخاب نماید و به صورت کاملآ رایگان از آن بهره ببرید.

ارتباط با مدیر

ارتباط با مدير

پیوندهای روزانه